XXI Krajowa Konferencja Dydaktyków Przedmiotów Przyrodniczych

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zgłaszania wystąpień w ramach XXI edycji Konferencji Dydaktyków Przedmiotów Przyrodniczych, która odbędzie się w dniach 19-21.09.2017 roku w Zielonej Górze na Uniwersytecie Zielonogórskim przy współorganizacji ze strony Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Strona www: http://wnb.uz.zgora.pl/pl/konferencja/

Tematyka

Konferencja poświęcona zostanie przede wszystkim zagadnieniom związanymi z klasycznym nauczaniem przedmiotów przyrodniczych, tj. przy zapewnieniu bezpośredniego kontaktu ucznia z omawianym materiałem. Nie ulega wątpliwości, bowiem, że multimedializacja regularnie zastępuje pracę z okazem, zbiorem czy nawet eksperymentem. Czy jest to dobre? Czy należy i jak temu przeciwdziałać?

Ponadto konferencja ma za zadanie umożliwić dyskusję nad wszelkimi zagadnieniami związanymi z pracą nauczyciela, dydaktyka i edukatora na polu nauk i przedmiotów przyrodniczych, szczególnie w dobie głębokich przemian w systemie nauczania w Polsce.

Terminy

Rejestracja uczestnika i nadsyłanie tematów referatów: 30.04.2017 Przesłanie streszczenia wystąpienia w języku polskim: 31.05.2017

Przesłanie pełnego artykułu zgodnego z przedstawionymi niżej wymogami wraz z wszystkimi załącznikami, streszczeniami w języku polskim i angielskim: 30.06.2017.

Wszystkie materiały proszę dostarczyć drogą elektroniczną na adres: s.pilichowski@wnb.uz.zgora.pl

Opłaty

Koszt konferencji wynosi: 650 zł przy rejestracji po 31 marca 2017 roku oraz 600 zł przy rejestracji do 31 marca 2017 r. Zgłoszenia i artykuły należy przesłać na adres: s.pilichowski@wnb.uz.zgora.pl

Opłata konferencyjna obejmuje: materiały konferencyjne, dwa obiady (19.09.2017, 21.09.2017), przerwy kawowe, wyjazd warsztatowy (20.09.2017), wieczór integracyjny (20.09.2017), wydanie artykułu w monografii. Nie obejmuje noclegów i kosztów związanych z podróżą.

Publikacja

Gorąco zachęcamy do zgłaszania swoich artykułów związanych z prezentowanymi referatami, gdyż wydarzenie zostanie podsumowane monografią pokonferencyjną. Wymogi redaktorskie zostały omówione na stronie konferencji, w zakładce „Publikacja” (http://wnb.uz.zgora.pl/pl/publikacja/).

Serdecznie zachęcamy do dyskusji i prezentowania swoich doświadczeń i badań na polu przedmiotów przyrodniczych. Do zobaczenia we wrześniu.

Data opublikowania: 25.04.2017
Osoba publikująca: Małgorzata Biel